Viasati ajaloost

Image

Viasat on osa Euroopa juhtivast meediagrupist Modern Times Group (MTG), mis on Venemaa suurima sõltumatu telekanali CTC Meedia suuraktsionär ning number üks kommertsraadiojaamade operaator Põhjamaades. Viasat Broadcasting on juhtiv tasuta ja tasuliste tele- ja raadiokanalite operaator Skandinaavias ja Baltimaades ning tegutseb lisaks ka Bulgaaria, Tšehhi, Ungari, Sloveenia, Venemaa, Ukraina jpt teleturgudel. Viasati meelelahutuskanaleid edastatakse enam kui 100 miljonile vaatajale rohkem kui 35 riigis.

Lisaks tuntud rahvusvaheliste kanalite edastamisele toodab ja näitab Viasat ka laia valikut meelelahutuskanaleid, mille programm on koostatud spetsiaalselt kohalike vaatajate eelistusi silmas pidades:

filmikanalid TV1000 Premium, TV1000 Action, TV1000 ja TV1000 Russkoje Kino;
dokumentaalkanalid Viasat Explore, Viasat Explore HD, Viasat History,Viasat History HD ja Viasat Nature;
spordikanalid Viasat Sport Baltic, Viasat Motor ja Viasat Golf.
Samuti kuuluvad kanalitevalikusse populaarseimad Eesti kanalid TV3, TV6, ETV, ETV2, Kanal2 ja Kanal11.

Viasat edastab telekanaleid satelliitside abil, mis tähendab, et kanalite vastuvõtuks on vajalik paraboolantenn (rahvakeeli „satipann“ või „taldrik“). Signaal liigub antennist HD-digiboksi, mis „tõlgib“ signaali pildiks ja heliks ning edastab selle telerisse. Satelliit-televisiooni eeliseks on võimalus edastada sadu ja isegi tuhandeid TV- ja raadiokanaleid väga laiale territooriumile, sealhulgas piirkondades, kuhu sageli maapealne telesignaal või kaabeltelevisioon ei ulatu.
 
Koos rahvusvaheliste koostööpartnerite kanalitega on Viasat suurim satelliit-digitelevisiooni pakkuja Baltikumis. 
 

1996
MTG laiendab oma äri Baltikumi tuues Eesti turule telekanali TV3.

1998
MTG avab esimese raadiojaama Baltikumis - Easy FM (täna STAR FM).

2003
Tasuliste telekanalite äri Ida-Euroopas saab alguse TV1000 East turuletulekuga Venemaal, Moldovas, Valgevenes ja Eestis, Lätis, Leedus.

2004
Viasat alustas Baltikumis tegevust.

2008
MTG nooruslik meelelahutuskanal TV6 jõuab Eestisse.

2009
MTG toob Baltikumis turule esmaklassilise spordikanali Viasat Sport Baltic.
 

Soovid, et võtame Sinuga ühendust?