Valencia Grande Finale!

Sellel nädalavahetusel sõidetakse aasta tähtsaim võidusõit. Panused on väga kõrged, sest mängus on ei rohkem ega vähem kui maailmameistritiitel. Viimase tosina aasta jooksul on vaid neljal korral juhtunud, et maailmameister selgub viimasel etapil.

 Kuigi Marq Marquezi edu Andrea Dovizioso ees on 21 punkti ja ainult ime võib Doviziosot aidata tiitlile, siis kindel ei saa olla enne, kui ruudulipp on lehvinud. Mäletame kindlasti ajaloolist 2006. aasta hooaja viimast etappi, kui Rossile hakati juba tiitlit kaela riputama, kuid juhtus nii, et maailmameistriks tuli hoopis Nicky Hayden.
 
Matemaatiliselt vaadates peab Dovizioso kindlasti sõidu võitma, kuid sellisel juhul ei tohi Marquez üheteistkümnendast kohast tahapoole langeda. Juhul, kui Dovizioso ei võida, on Marquez automaatselt uus maailmameister. Kui vaadata statistikat, siis Dovizoso on Valencias oma GP karjääri jooksul olnud ainult ühel korral poodiumil. See juhtus 2011. aastal ja siis oli tsikliks Honda. Seevastu Marquez on alates 2012. aastast alati poodiumil olnud ja nende hulgas saavutanud ka kaks etapivõitu. Rattamarkidest rääkides, siis Ducatidele on Valencia üks raskemaid radu. Kõik teised on suutnud vähemal või rohkemal määral seal edu saavutada.
 
MotoGP otseülekannetele saab kaasa elada juba sel pühapäeval kell 12.00 Viaplay ja Viasat Sport Balticu vahendusel.
 

Arhiiv