Millal lõpeb Riia Dinamo allakäigutrepp?

Kui üritada viisakalt väljenduda, siis on Riia Dinamo hetkel väga suures jamas. Mängu pole, tulemust pole, väravaid pole ja seetõttu pole ka võite ega ka punkte. Kõik on halvasti.

Hooaja algus oli justkui üsna päikeseline – peatreeneriks nõustus hakkama legendaarne Sandis Ozolinš, mängijateturult saadi pealtnäha korralikud mehed Põhja-Ameerikast ning esimesed kohtumised olid enam-vähem. Aga see oli ka paraku kõik. Siis algasid kaotused.

Võib-olla oli põhjus ka selles, et kohe esimestes mängudes said neli põhimeest vigastada ja Riia-suguse tiimi jaoks on see valus löök. Sest nö. alumised mehed ei vedanud välja. Kuid mehed said terveks ja kaotustejada jätkub. Neid on, muuseas, kogunenud nüüdseks 12! Klubi bossid hakkasid siis tegutsema – lõpetati koostöö Ozolinšiga ja tema abilistega. Pakun, et tegelikult oleks Dinamole vaja väga kogenud ja soliidsemas eas peatreenerit seda sõna otseses mõttes. Aga kui rahakott kõhnavõitu, siis on sellist keerulist saada. Kuulujutte liigub igasuguseid, eks paistab.

Hetkel on Läti esindusmeeskonnast lihtsalt kahju, tagumine aeg on midagigi muuta – paar uut meest juba tulid. Kuuldavasti saab „kinga“ esiväravavahiks palgatud ameeriklane Justin Peters. Ei ole päris õige kellegi peale näpuga näidata, aga Peters tuli Riiga ikkagi kui NHL-i väravavaht, aga ebaõnnestus täiega, kui asju õigesti nimetada.

Dinamol pole enam kuhugi taganeda, põhi on käes. Neile panevad „puid alla“ nii kodumaa meedia, kui ka teised. On ju teada, et KHL-ist visatakse põhihooaja lõpus kolm tiimi välja ja kui Dinamo niimoodi lohisemist jätkab, siis ... Aga oleme optimistid, sest kõik ebameeldiv lõpeb ükskord. Ka klubi suur boss Juris Savickis teatas, et Dinamo võitleb  veel play off’i koha eest. Aga mida muud tal olekski avalikkusele öelda? Et paneme nö. poe kinni?

Raske on uskuda, et Dinamo kaotusteseeria lõpeb teisipäeval võõrsil megatugeva ja räigelt ülekomplekteeritud Moskva CSKA vastu, aga ülejärgmises mängus küll. Ja üleüldse võiks nad edaspidi minna tempos võit iga kahe kaotuse tagant. Seda võõrsil, kodus tuleks ikka rohkem kui pooled mängud võita, siis tuleks kümnetuhandelisele Arena Rigale ka üle 4000 pealtvaataja.

Vaata CSKA ja Dinamo mängu teisipäeval otseülekandena Viasat Sport Balticust kell 19.25, kommenteerib Kaido Kadak. 

Arhiiv